Kaybedeni̇ Yok: Öğrenci̇ler Ve Yeti̇şki̇nler İçi̇n 2 Mi̇lyon Li̇ralık Yarışma! | EKAMU - Kamu , Memur , İşçi Haberleri
Kültür Sanat

Kaybedeni yok: Öğrenciler ve yetişkinler için 2 milyon liralık yarışma!

Kaybedeni yok: Öğrenciler ve yetişkinler için 2 milyon liralık yarışma!

Uluslararası Eğitimciler Derneği (ULUED) tarafından düzenlenen MEB onaylı Aydınlık Yarınlara Kitap Okuma Yarışması düzenlenecek.

2 MİLYON DEĞERİNDE BOL ÖDÜLLÜ YARIŞMA

Okuma kültürünün daha üst seviyeler çıkarılmasını amaçlayan ve “Kaybedeni olmayan yarışma” sloganıyla düzenlenen etkinlikte, dereceye girenlere çok sayıda ödül dağıtılacak. Hediyelerin toplam değeri 2 milyon TL’yi bulacak.

İlkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde yapılacak olan ücretsiz kitap okuma yarışmasında her kategorinin 1’incisine iPhone 15 model cep telefonu, 2’ncisine Monster marka dizüstü bilgisayar, 3’üncüsüne Apple Watch 8, 4’üncüsüne tam altın, 5’incisine yarım altın, 6’ncısına çeyrek altın, 7’ncisine ve 8’incisine gram altın verilecek. Toplamda yarışmaya katılan 10 bin kişiye ise hediye verilecek.

HEM ÜCRETSİZ HEM MEB ONAYLI

Öğrencilere ve yetişkinlere okuma kültürünü aşılamayı hedefleyen yarışma Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı.

Ayrıca yarışma için katılımcılardan herhangi bir ücret alınmayacak. Ödüllü yarışmaya vatandaşlar, online olarak girebilecek.

YARIŞMAYA SAYILI GÜNLER KALDI

Son başvuru tarihinin 30 Kasım olduğu yarışma, 2-3 Aralık tarihinde internet üzerinden gerçekleştirilecek.

Başvurunun “kayit.aydinlikyarinlara.com” linkinden yapılabilecek.

SORULARIN ÇIKACAĞI KİTAPLAR

İlkokul kategorisinde yarışmaya girecek öğrenciler “Abdullah’ın Not Defteri”, ortaokul kategorisinde yarışmaya girecekler “Elmadan Bakmak”, Lise kategorisinde yarışmaya girecekler “İnanıyorum Çünkü”, Yetişkinler kategorisinde girecekler ise “Delilleriyle İman Esasları” kitaplarından sorumlu olacaklardır.

Kayıt olduktan sonra katılımcılar kayıt olunan telefon numarası ve doğum tarihi ile “aydinlikyarinlara.com” sitesinden giriş yaparak ücretsiz ve online bir şekilde kitaplara ulaşabilecek.

Yarışmaya daha önce giren yarışmacıların kayıtları geçerli olacak. Kayıtlı katılımcılar, kendilerine gönderilen mesajdaki linki tıklayarak sayfalarına giriş yapabilecekler.  Okul kategorisinde değişiklik olan yarışmacılar, daha önce kayıt oldukları kategorideki yarışmaya katılabilecekleri gibi isterlerse kategorilerini güncelleyerek yeni okuyacakları kitaptan da yarışmaya katılabilecekler.

KAYNAK: HABER7

Kaynak : Haber7

Kaynak Url : https://www.haber7.com/kultur/haber/3368982-kaybedeni-yok-ogrenciler-ve-yetiskinler-icin-2-milyon-liralik-yarisma