İzzeddi̇n El-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde İsrai̇l’E Vurulan Darbeyi̇ Açıkladı | EKAMU - Kamu , Memur , İşçi Haberleri
Genel

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde İsrail’e vurulan darbeyi açıkladı

İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde İsrail’e vurulan darbeyi açıkladı

Ebu Ubeyde, yayımlanan video kaydında, Aksa Tufanı’nın 76’ncı gününde, İsrail’e karşı koymaya ve ona büyük kayıplar verdirmeye devam ettiklerini söyledi.

“MÜCAHİTLERİMİZ, TANKLARINI KOVALAYIP ONLARCA İSRAİL ASKERİNİ ÖLDÜRÜYOR”

Sahadaki direnişçilerin İsrail askerlerini ve askeri araçlarını hedef almaya devam ettiğini kaydeden Ebu Ubeyde, “Yerde bulunan Mücahitlerimiz İsrail askeri araçlarını hedef almaya devam ediyor. Tanklarını kovalayıp onlarca askeri öldürüyorlar.” dedi.

Sözlerine devam eden Ebu Ubeyde, Gazze’de savaşın başladığı 7 Ekim’den bu yana personel aracı, tank, buldozer ve diğer askeri araçlardan 720’sini kısmi olarak ya da tamamen imha ettiklerini söyledi.

Ebu Ubeyde, son bir haftada direniş güçlerinin en az 12 kere de İsrail askerleriyle doğrudan çatışmaya girdiğini, keskin nişancıların da en az 15 başarılı saldırı gerçekleştirdiğini aktardı.

İsrail ordusunun, savaş meydanında bir başarı ve zafer arayışı içine girdiğini kaydeden Ebu Ubeyde, “İşgalciler hizmet dışı bir tünelin bulunmasını kutluyor. bu amaçla kah direniş liderlerini öldürdüğünü, kah artık kullanılmayan eski bir tünel ya da artık bir füze rampası bulduğunu kah boş askeri mevzileri ya da evleri ele geçirdiğini ilan ettiğini” dile getirdi.

İSRAİL’İN İŞLEDİĞİ KATLİAMLAR DİRENİŞE İNTİKAMDAN BAŞKA ÇARE BIRAKMADI

İsrail ordusunun, eski tecrübelerden hiç ders çıkarmadığını söyleyen Ebu Ubeyde şöyle devam etti:

“İsrail daha önce de direniş liderlerini ve direnişçileri öldürdü ancak zafer onların kanlarıyla yeşerdi ve ruhları gücümüze güç kattı. İsrail karanlık tarihi boyunca katliamlar işledi ve halkımıza ‘intikam’ almaktan başka çare bırakmadı. Ancak bu ordu hala tarihi ahmaklıklarını işlemeye devam ediyor. Bu ordu, işgalden kurtulmak isteyen özgür insanların iradesinin ne anlama geldiğini anlayamadı.”

“DÜŞMANIN DİRENİŞİ YOK ETME HEDEFİ BAŞARISIZLIĞA MAHKUM”

İsrail’in Gazze’deki direnişi yok etme hedefinin “başarısızlığa mahkum” olduğunu vurgulayan Ebu Ubeyde, bunun artık tartışmasız bir gerçek olduğunu dile getirdi.

Gazze’deki İsrailli esirlerin kurtarılması mevzusuna da değinen Ebu Ubeyde, İsrail ordusunun başarısız rehine kurtarma girişimlerinin mevcut durumu daha karmaşık hale sürüklediğini, bu meselenin tek çözümünün esir takası olduğunu kanıtladığını vurguladı.

Kaynak : Haber7

Kaynak Url : https://www.haber7.com/dunya/haber/3377009-izzeddin-el-kassam-tugaylari-sozcusu-ebu-ubeyde-israile-vurulan-darbeyi-acikladi