Siyaset

Terör örgütü güzellemeleri her gün arttı! CHP ne yapmaya çalışıyor?

  • HABER7

CHP ve HDP’nin gizli ittifak içinde olduğu uzun zamandır tartışmalara konu oluyor. Yerel seçimlerde HDP’nin aday çıkarmayarak Millet İttifakı adaylarına oy istemesi bunu ispatlasa da iki parti de resmi olarak ittifak içinde oldukları iddialarına kaçamak cevaplar veriyor. Ancak CHP ve altılı masanın günden güne artan HDP sevgisi, yapılan açıklamalarla gözler önüne seriliyor.

HDP gizli ortaklık kurmakla eleştirilen CHP, geçmişten bugüne terör örgütü PKK/YPG’ye yönelik ılımlı söylemlerini kademeli olarak arttırdı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “YPG’yi terör örgütü olarak görmeyiz” söylemi ile başlayan CHP’deki tavır değişikliği, daha sonra “HDP’ye bakanlık verilebilir” şeklindeki beyanatlara kadar vardırıldı. CHP son olarak “özerklik” çıkışıyla tekrar gündeme geldi. CHP ile PKK bileşenlerinin yakınlaşması, kirli ilişkinin hangi amaçla kurulduğunu ve Türkiye’yi hangi tehlikeli süreçlere sokacağı merak konusu oldu.

İşte CHP’nin PKK güdümündeki oluşumlara yönelik birbirinden tuhaf eylem ve söylemleri: 

“YPG’Yİ TERÖR ÖRGÜTÜ OLARAK GÖRMEYİZ”

30 Mayıs 2017 tarihinde CNN Türk kanalında  Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında canlı yayına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK/YPG terör örgütüyle ilgili tepki çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, sunucunun, “CHP, YPG’yi terör örgütü olarak mı görüyor?” sorusuna, “Biz YPG’yi terör örgütü olarak görmeyiz. Kendi bulunduğu yerde kendisini halkını savunan bir örgüt olarak görürüz” sözleriyle cevap verdi.

“HDP’YE BAKANLIK VEREBİLİRİZ”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, iktidara gelmeleri durumunda HDP’ye bakanlık verebileceklerini söyledi. 4 Eylül 2022 tarihinde Pınar Işık Ardor’un TV100’de sunduğu Pazar Siyaseti programına konuk olan CHP’li Tekin, “HDP’li başkana elimizi kaldırıyor muyuz? Buna genel başkanlar dahil. ‘Sayın başkanım söz hakkı istiyorum’ Şimdi bunu hak sayacaksınız ama bu ülkeyi yönetmek için bu kabul olmaz… O zaman seçime sokmayın kardeşim. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman milli irade nerede kaldı. Bu seçmen yarın nasıl oy verecek kendi partisine. Elbette HDP’ye bakanlık verilebilir, her partiye verilebilir.” açıklamasında bulundu.

ÖZERKLİK TARTIŞMASI BAŞLATILDI

Yaşananların ardından son olarak ‘Özerklik’ tartışması gündeme getirildi. CHP’ye ekim ayında katılan ve rozeti bizzat Kemal Kılıçdaroğlu tarafından takılan Nuşirevan Elçi, Rudaw’a verdiği röportajda CHP’nin Kürt hakları konusunda çalışmalar yaptığını söyledi. Elçi, ‘Yerel yönetimlerin güçlendirilmesi diyoruz artık adı özerklik veya başka türlü de konulabilir. Tüm yetki ve imkanların tek bir yerde toplanması başından beri yanlış. Hem Kürtler için hem de diğer halklar için yetkilerin dağıtılması gerekli.” dedi.

 

KAYNAK: HABER7

Kaynak Haber7

Kaynak Site Linki https://www.haber7.com/siyaset/haber/3291683-teror-orgutu-guzellemeleri-her-gun-artti-chp-ne-yapmaya-calisiyor

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video